Na którą formę opieki nad dzieckiem się zdecydujesz?

Pomogę Ci w podjęciu decyzji – niezależnie od tego, jakie opcje są dla Was dostępne. Poczujesz, że podejmujesz najlepszą decyzję dla Waszej rodziny.

Przeprowadzę Waszą rodzinę przez proces wyboru opiekuna/opiekunki lub placówki i będę z Wami w czasie adaptacji.

Zamów
Click to play video

Cześć! Nazywam się Karla Orban. Napisałam dla Ciebie książkę o wyborze sposobu opieki nad dzieckiem.

Każdy macierzyński, rodzicielski, wychowawczy kiedyś się kończy.

Jako rodzice stajemy wtedy przed wyborem sposobu opieki nad naszym maluchem. O idealne rozwiązanie naprawdę trudno, a krytyka otoczenia wisi w powietrzu… Gdy już decyzja została podjęta, zastanawiamy się, jak zacząć adaptację
i nawiązać relację z opiekunami dziecka.

Jako rodzice stajemy wtedy przed wyborem sposobu opieki nad naszym maluchem. O idealne rozwiązanie naprawdę trudno, a krytyka otoczenia wisi w powietrzu… Gdy już decyzja została podjęta, zastanawiamy się, jak zacząć adaptację i nawiązać relację z opiekunami dziecka.

Mieszkasz w miejscu, w którym nie ma w czym wybierać.


Twój pracodawca jasno dał Ci do zrozumienia, że nie pójdzie Ci na rękę.


Cała Wasza rodzina mieszka zbyt daleko, by Was wspomóc.


Myśl o powierzeniu opieki nad dzieckiem obcej osobie napawa Cię lękiem.


Zastanawiasz się, jak rozpocząć adaptację i nawiązać relację z opiekunami dziecka.

Na jednej szali kładziesz dobro dziecka, na drugiej własne potrzeby i masz wrażenie, że jesteś w potrzasku.

Znam to. W moim gabinecie spotykam wielu rodziców, którzy czują dokładnie to, co Ty. Powiem więcej: sama tam byłam.

Możesz powierzyć mi swoje rozterki. Są co najmniej 3 powody, dla których warto mi zaufać.

WIEDZA I PROFESJONALIZM

Jestem doświadczonym psychologiem. Od ponad dziesięciu lat wspieram dzieci, rodziców i nauczycieli. W przeszłości pracowałam jako opiekunka w żłobku, nauczycielka przedszkolna i niania. Szkolę się w czteroletniej szkole psychoterapii systemowej. Stale wzbogacam swoją wiedzę.

Jestem mamą trójki dzieci. Opieka nad nimi układała się bardzo różnie. Byłam „mamą na pełen etat”. Innym razem, przez ponad dwa lata korzystałam ze wsparcia niani. Następnie urlop macierzyński wykorzystywał mój mąż, opiekując się najmłodszą córką
w pełnym wymiarze.

Pracowałam etatowo. Prowadziłam (i wciąż prowadzę) własną działalność. Starałam się godzić pracę zawodową z opieką nad dziećmi. Byłam tam, gdzie ty i czułam to, co ty.

WŁASNE DOŚWIADCZENIA

Jestem trenerką empatycznej komunikacji. Czerpię garściami z Rodzicielstwa Bliskości
i Porozumienia bez Przemocy. Od lat wspieram w rodzicielstwie nieidealnym, rozluźniając Wasze wymagania wobec siebie. Jestem wdzięczna za zaufanie, które jest dla mnie motorem empatii i zrozumienia.

BLISKOŚCIOWE PODEJŚCIE

Z książką „Żłobek, babcia, niania czy ja sama”:

Lepiej zrozumiesz możliwości i wyzwania stojące za każdą formą opieki. Na tej bazie zdecydujesz, co jest najlepsze dla Ciebie i Twojego dziecka. Wprowadzisz wybór w życie dzięki praktycznym wskazówkom. Poczujesz się pewniej, a Twój spokój da dziecku nieocenione wsparcie.

Zamów

Ta książka jest dla rodziców, którzy:

nie wiedzą, jaką formę opieki nad dzieckiem wybrać;

zastanawiają się, jak wybrać przyjazny żłobek lub znaleźć ciepłą, odpowiedzialną nianię;

chcą pomóc dziecku w procesie adaptacji;

korzystają z kilku form opieki jednocześnie;

chcą popracować nad zdrową relacją z babcią
w kontekście opieki nad dziećmi;

decydują się na urlop wychowawczy;

pragną lepiej zrozumieć swoje dziecko;

czują się niepewnie, gdy otoczenie podważa ich decyzje.

Zobacz spis treści

Dlaczego warto?

pomoże Ci wybrać najlepszą opcję dla Twojej rodziny;

To wyjątkowa książka przewodniczka, która:

sprawi, że uwierzysz w siebie i przestaniesz czuć się oceniana;

ułatwi Ci wspieranie Twojego dziecka w procesie adaptacji w żłobku;

poprowadzi Cię krok po kroku przez realizację wybranej ścieżki;

da Ci wiedzę i spokój, których potrzebuje każdy rodzic.

będzie Ci towarzyszyła przez kolejne lata – w relacjach z mamą i teściową, szukaniu nowej niani, rozumieniu Twojego dziecka;

Kup teraz

KSIĄŻKA

448 stron sprawdzonej wiedzy opracowanej przez psycholożkę z wieloletnim doświadczeniem

Cena: 69 zł

Kupuję

KSIĄŻKA

448 stron sprawdzonej wiedzy opracowanej przez psycholożkę z wieloletnim doświadczeniem

Cena: 79 zł

Kupuję

KSIĄŻKA + 2 PINY

448 stron sprawdzonej wiedzy opracowanej przez psycholożkę z wieloletnim doświadczeniem

+ zestaw 2 pinów

Cena: 109 zł

Kupuję
zestaw

Limitowana liczba zestawów, nie czekaj!

Kup teraz

Opinie

Jestem mamą dwóch synów: 3-letniego Mateusza i 5-miesięcznego Wojtka. Żałuję, że nie mogłam tej książki przeczytać, kiedy stałam nad wyborem opieki nad pierwszym synem z racji mojego powrotu do pracy po rocznym urlopie macierzyńskim. Książka jest bardzo cennym źródłem informacji dla każdej mamy. Autorka zbliża się do nas matek i przedstawia nam różne formy opieki nad naszymi pociechami. Niezależnie od tego, jaką decyzję podejmiecie, spotkacie się tu z pełnym zrozumieniem i wsparciem. Jest to zdanie autorki, które mnie osobiście najbardziej się spodobało
i zachęciło do czytania książki rozdział po rozdziale. Autorka dużo uwagi skupia na akceptacji własnych potrzeb i chęci rozwoju. Każdy rodzaj opieki jest gruntownie opracowany, opisane są jego wady i zalety. Książkę czyta się lekko i miałam wrażenie, że autorka wyprzedza mnie o krok –
w trakcie czytania nasuwało mi się wiele pytań, na które po chwili znajdowałam odpowiedź.

Marta

Świetna lektura! Żłobek, babcia, niania, czy ja sama? to doskonałe kompendium wiedzy o formach opieki nad dzieckiem, zarówno z prawnego, jak i psychologicznego punktu widzenia. Jasny
i prosty dla laika język książki sprawia, że ciężko się od niej oderwać. Osobiście temat wciągnął mnie tym bardziej, iż czytałam ją w momencie, kiedy sama akurat podejmowałam tytułową decyzję (co zrobić z siedmiomiesięcznym dzieckiem?). I sądzę, że pomogła mi podjąć tę właściwą.

Magda Seweryńska

Ta książka rozwiewa wszelkie wątpliwości i niepewności rodzica w momencie, kiedy on zastanawia się lub musi wrócić do pracy i chce znaleźć najlepszą opiekę dla swojego dziecka. Książka stara się ukazać problemy, z którymi się zmagamy – my rodzice – jako coś naturalnego, pokazuje, jak można je rozwiązać i jak na nie patrzeć, bo czasem wystarczy popatrzeć na nie z innej strony. Pozwala zadać sobie pytanie, co jest dla nas ważne, a co nam się takie tylko wydaje. Podpowiada, na co zwrócić uwagę, o co pytać na rozmowach podczas wyboru opieki dla dziecka i jak sobie radzić z sytuacjami, do których już doszło, a są dla nas niekomfortowe bądź niedopuszczalne. Wszystko napisane jest czytelnie i zrozumiale, z dużą ilością wsparcia i ciepła.

Marta Abulewicz

Żłobek, babcia, niania czy ja sama? to książka, której bardzo brakowało na polskim rynku. To niezwykle ciekawe opracowanie tematu decyzji, z którą zmaga się wiele kobiet po urodzeniu dziecka: „Wracać do pracy czy nie?", a jeśli tak, to zadają sobie pytanie „Co dalej? Z kim mogę zostawić dziecko?". Książka Karli Orban jest bardzo konkretna – zawiera bardzo szerokie opracowanie wielu wątpliwości (na co zwrócić uwagę przy zatrudnianiu niani, co z adaptacją
w żłobku)
. Bardzo merytoryczne opracowanie tematu zostało przygotowane z zachowaniem przyjemnego, lekkiego języka. Jestem pewna, że wrócę do niej wielokrotnie.Moją uwagę zwróciły też miejsca z kodami QR, które sprawiają, że książka nie straci na aktualności, co jest niezwykle istotne w kontekście dynamicznie zmieniających się przepisów dotyczących np. urlopów macierzyńskich, rodzicielskich. Bardzo polecam!

dr Jagoda Sikora, psycholog dziecięcy

Decyzje o wyborze opieki dla dzieci mam już za sobą. Byłam przekonana, że ta książka nie jest dla mnie. Dlatego byłam też bardzo zaskoczona, kiedy odkryłam, że to książka na lata! Obecnie korzystamy ze żłobka (na co dzień), z pomocy babci (okazjonalnie) i niani (okazjonalnie popołudniami i w weekendy, w wakacje). U nas pomysł na nianię pojawił się dużo później niż decyzja o żłobku. Babcia za rok przejdzie na emeryturę - może będzie odwiedzała nas częściej? Dobra komunikacja z placówką czy z rodziną (babcią) przydaje się całe życie, nie tylko zaraz po macierzyńskim. Bardzo doceniam wiedzę psychologiczną zawartą w książce. Druga rzecz, która bardzo mi się podoba w książce, to fragmenty dotyczące podejmowania decyzji w zgodzie ze sobą, z myślą o dzieciach i rodzicach, o akceptowaniu decyzji, które nie są wymarzonym wyborem
i o szukaniu kompromisu pomiędzy tym, co byśmy chcieli a tym, co jest możliwe.

Agata

Nadal zastanawiasz się, czy ta książka jest dla Ciebie?

Jest napisana z myślą o KAŻDYM rodzicu, który staje przed wyborem sposobu opieki nad dzieckiem lub właśnie podjął decyzję, ale czuje się niepewnie na początku nowego etapu.


Nie znajdziesz w niej prostych i pasujących wszystkim rozwiązań, bo takie nie istnieją. Znajdziesz narzędzia, które wesprą Was w WASZEJ konkretnej sytuacji.

Nie chcesz zapisywać się do Newslettera?

Kup rozdział książki. Cennik otrzymasz pisząc do mnie na adres kontakt@wymagajace.pl.

Więcej informacji znajdziesz w Regulaminie newslettera.

Pobierz rozdział książki!

Matronatu książce udzieliła:

O wydawnictwie

Wydawnictwo Wymagające zostało założone przez znaną psycholożkę, pedagożkę i terapeutkę bezsenności, ekspertkę od snu dzieci i dorosłych (Panią Od Snu), autorkę bloga Wymagające.pl – Magdalenę Komstę. Wydawnictwo oferuje wartościowe książki wspierające rodziców niemowląt i małych dzieci. Wszystkie pozycje są oparte na badaniach naukowych, jednak treści przekazywane są w prosty do zrozumienia sposób.

FAQ

Czy można otrzymać fakturę za książkę?

Tak, trzeba zaznaczyć odpowiednie okienko przy składaniu zamówienia. Faktura zostanie przesłana automatycznie na podany adres mailowy, zaraz po zaksięgowaniu wpłaty.

Czy wysyłka jest bezpłatna?

Nie. Wysyłka książki jest płatna. Darmowa dostawa jest dostępna dla uczestników klubu Parentflix.

Czy mogę skorzystać z kodu rabatowego podczas zakupu?

Nie. Kody rabatowe nie działają na zakup książki.

Mieszkam za granicą. Czy będziecie realizować dostawy z wysyłką za granicę?

Tak. Realizujemy dostawy na terenie: Niemiec, Szwecji, Danii, Włoch, Holandii, Hiszpanii, Francji, Irlandii, Belgii.

Czy mogę zapłacić przy odbiorze?

Nie. Dostępna jest tylko opcja płatności przed wysyłką.

Czy można płacić kartą?

Tak. Na stronie płatności można wybrać opcję Płatność kartą.

Z kim mogę kontaktować się w sprawie statusu mojego zamówienia?

W przypadku jakichkolwiek pytań o stan realizacji zamówienia możesz kontaktować się z obsługą klienta pod adresem mailowym sklep@wymagajace.pl. Dodatkowo, gdy zmieni się status Twojego zamówienia, otrzymasz od nas maila.

Czy jest dostępny e-book lub audiobook?

Nie. Obecnie można kupić tylko papierową wersję książki.

Czy można zamówić książkę zapakowaną na prezent?

Tak. Składając zamówienie, możesz zaznaczyć opcję Pakowanie na prezent.

Czy mogę kupić książkę stacjonarnie?

Sprzedaż książki prowadzona jest wyłącznie online, przez stronę https://www.pomacierzynskim.pl/.

Czy to jest książka tylko o mamach i tylko dla mam?

Nie. Książka porusza również temat ojców i tego, jak tata buduje relację z dzieckiem. Ponadto wiedza dotycząca relacji w rodzinie, emocji i podejmowania decyzji jest uniwersalna. Praktyczne wskazówki będą przydatne dla obojga rodziców.

Czy w książce znajdę odpowiedź na pytanie, która forma opieki jest najlepsza?

Autorka nie wskazuje jednej, uniwersalnie dobrej ścieżki. Pomoże Ci za to w ustaleniu, co jest ważne dla Ciebie
i Twojego dziecka oraz w przyglądaniu się Waszym zasobom i możliwościom.

Ja nie mam wyboru. Mam tylko jedną możliwość. Czy jest sens kupować tę książkę?

Pierwsza część książki poświęcona jest podejmowaniu decyzji. Omówiona jest w niej także Twoja sytuacja. Każda z kolejnych części (Żłobek, Babcia, Niania) zawiera obszerną część praktyczną, która ułatwi adaptację, komunikację z opiekunami i radzenie sobie z trudnościami.

Już zdecydowałam, jaką formę opieki wybiorę. Czy ta książka jest dla mnie?

Tak, ponieważ książka zawiera praktyczne wskazówki, które poprowadzą Cię krok po kroku przez wprowadzenie Twojego wyboru w życie. To jedyna książka, która omawia powierzenie opieki nad dzieckiem babci, niani czy żłobkowi. Ponadto wiedza dotycząca relacji w rodzinie, emocji i podejmowania decyzji jest uniwersalna i przyda się przez wiele kolejnych lat. Wreszcie z ankiety przeprowadzonej wśród społeczności Wymagajace.pl wynika, że ogromna liczba mam korzysta z kilku form opieki nad dzieckiem (np. na co dzień ze żłobka, w przypadku infekcji dziecka – ze wsparcia niani, a w niektóre weekendy – z pomocy dziadków). Może się więc zdarzyć, że w przyszłości będziesz chciała poczytać o innej formie opieki niż ta, na którą zdecydowałaś się teraz.

Kiedy najlepiej przeczytać tę książkę? (Dopiero jestem w ciąży – czy to nie za wcześnie? Moje dziecko ma 3 lata – czy to nie za późno?)

Po tę książkę możesz sięgnąć w dowolnym momencie. Czytając w ciąży, możesz skupić się na części poświęconej różnicom między dziećmi i wsłuchiwaniem się we własne potrzeby. Stając przed wyborem formy opieki – uważniej wczytać się w różnice między nimi. Mając etap podejmowania decyzji za sobą, w książce odnajdziesz wsparcie w relacjach z bliską rodziną, opiekunami lub nauczycielami dziecka. Książka została napisana tak, aby towarzyszyć rodzinie jak najdłużej, np. wskazówki dotyczące adaptacji do żłobka wciąż przydadzą się na starcie przedszkola. Treści dotyczące komunikacji w rodzinie i z opiekunami dziecka, a także te o temperamencie dziecka czy poczuciu winy w rodzicielstwie – są uniwersalne i nie ograniczają się do maluchów.

Czy w książce znajdę wskazówki dotyczące adaptacji do przedszkola?

Praktyczne wskazówki dotyczące adaptacji są w dużej mierze uniwersalne i przydadzą się także na etapie przedszkola.

Czy w książce znajdę informacje o placówkach prywatnych?

W książce zostały omówione różnice między placówkami (zarówno prywatnymi, jak państwowymi). Wiedza z części poświęconej żłobkowi przyda Ci się bez względu na to, jaki typ placówki jest w Twoim zasięgu.

Mieszkam za granicą, czy książka mi się przyda? Tutaj jest inny system (powrót do pracy po 12 tygodniach, itp.).

Tak! Choć w książce znajdziesz także odniesienia do polskich regulacji, znaczna część treści jest skupiona na emocjach, relacjach, komunikacji oraz wiedzy psychologicznej dotyczącej rozwoju i rodziny.

Dlaczego w tytule książki jest „ja sama”, a nie „ja sam”? Czy to oznacza, że nie wspieracie ojców na urlopie macierzyńskim?

W książce są cztery części: po jednej na żłobek, nianię i babcię – trzy najczęstsze wybory, jeśli chodzi o powierzanie opieki komuś innemu niż rodzicom – oraz jedna zatytułowana „Wracać czy nie wracać?”.To NIE jest część o tym, jak ogółem dzielić się obowiązkami. To część o wyborze każdej kobiety, ponieważ urlop macierzyński jest częściowo niezbywalny). Omawiam tu poczucie winy i ocenę społeczną za wybór (która często spada na mamę, nawet jeśli decyzję rodzice podjęli wspólnie!). Dałam sobie prawo do tego, żeby wesprzeć kobiety, o których doświadczeniach słucham w gabinecie, z którymi się spotykam. Wiem i wierzę, że są mężczyźni, np. samodzielni ojcowie, którzy stają przed tym samym dylematem i odczuwają te same konsekwencje społeczne narodzin dziecka, co większość matek. Jednak jako psycholog mogę czerpać tylko z dwóch źródeł – badań i wiedzy psychologicznej (co zrobiłam – stąd podrozdział o urlopie ojców i o tym, dlaczego jest bardzo dobrą opcją!) oraz doświadczenia w gabinecie. Nie spotkałam w gabinecie ani jednego taty, który byłby w tej samej sytuacji, co mamy. Nie będę go zatem wymyślała. Zostawiam napisanie książki o tym, co jest ich doświadczeniem komuś, kto być może sam jest ojcem – z szacunku, nie z pomijania. W części „Wracać czy nie wracać?” proponuję urlop wykorzystywany przez tatę. Popieram takie rozwiązanie – co w książce wybrzmiewa. Mój własny mąż był na urlopie macierzyńskim od 3 tygodnia życia mojej córki. Przy okazji premiery książki mamy zaplanowanych wiele wydarzeń, które o tej równości, ale i ocenie mówią.Tytuł odnosi się do opcji, w której mama postanawia SAMODZIELNIE – a nie samotnie! – podjąć się opieki na pełen etat. W tej książce będzie w tej książce w pełni wspierana. Dlaczego? Dlatego, że to mamy decydujące się na pełnoetatowe macierzyństwo zbierają społeczne cięgi, że „nie pracują”, „siedzą w domu”, „są na utrzymaniu męża”. Chcę im powiedzieć, że ich decyzja JEST OK. Taką mam swoją misję na tę książkę.

Kontakt

Chcesz o coś zapytać? Coś jest niejasne? Napisz.

Projekt i wykonanie t.skoczynski

Copyrights © 2022–2024 Wydawnictwo Wymagające